Bine a-ti venit pe Comunitatea GraficZone !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Promovarea Comunitatii GraficZone !

In jos

  Promovarea Comunitatii GraficZone ! Empty Promovarea Comunitatii GraficZone !

Mesaj Scris de Emil Mier Sept 18, 2013 6:12 am

Salut tuturor, precum a-ti observat si voi comunitatea a inceput sa nu mai dea randament, utilizatori fara activitate, lipsa posturil-or, etc...
Este adevarat, unul din motivele principale este ca anul scolar a inceput, si odata cu el si serviciul unora dintre noi...altii au intampinat probleme, familiare, extra-familiare si timpul nu le permite sa stea prea mult in fata calculatorului, insa ne putem completa unii pe altii...
-Avem 1 competitie de FIFA07, deschisa da-ti si voi mass, cautati oameni care joaca FIFA07, si chematii pe comunitate sa faca cerere de inscriere
-Avem 1 competitie de cs1.6 in curs.. pentru a o deschide avem nevoie de un WAR (un server pe care sa jucam meciurile), aici putem vorbi cu Cristi (Player [A]), cine poate lua legatura cu el sa il anunte de intentia noastra, de asemenea avem nevoie de un mic staff care sa se ocupe de competitie, acest staff va fii constituit de unul din liderii comunitatii, si va fii alcatuit din oameni capabili si activi, si de asemenea cunoscatori ai jocului competitional ! (aici vorbim de cs1. 6). Din acel staff, 2 oameni vor fii arbitrii si vor arbitra fiecare meci !

Din comunitate ne-au plecat 3 clanuri si 1 server

De ce?
-unul din motivele plecarii a fost ca site-ul comunitatii noastre este unul GRATUIT, si nu este hostat, asadar si-au facut forum-uri pt clanurile sale, aici avem mari probleme, nici un om nu isi arunca incredere si privirea catre un site gratuit, pe care il poate face oricine, bineinteles (aspect diferit), numit COMUNITATE, defapt noi nu ne putem numii in total comunitate, avem o tenta comunitara, insa mai sunt mici lucruri de facut pana ce vom putea deveni comunitate. Nu putem aduce in comunitate servere sau clanuri, sau oameni seriosi, cand noi detinem un site gratuit, pe care vrem sa il crestem sa il ridicam cat mai sus. Am vorbit cu multi oameni care au o varsta si o experienta si mi-au spus, bineinteles eu eram constient de la bun inceput, insa m-am gandit ca punand bani toti, putem baga monede in site, si putem scoate reclamele din forum, (inlocuindu-le cu reclame personalizate OPTIONAL) insa nu este obligatoriu, si scotand din numele link-ului comunitatii cuvantul "forumz " - acest nume, care face ca site-ul nostru sa fie numit site gratuit, pe langa reclamele din el. Asadar ramanand www.GZ-Community.ro , multe servere ne-au refuzat tocmai din acest motiv, ca site-ul nu este hostat, nu putem face o comunitate pe un site gratuit, in ciuda faptului ca avem un site gratuit, am reusit sa strangem:

90 de membrii inregistrati
750 de mesaje

Aceste numere imi arata ca putem, daca vrem putem face ceva frumos, mai ales ca avem o echipa exceptionala, si ne cunoastem de mult timp, am "crescut" impreuna ca sa spunem asa... zilele acestea am vorbit si cu fnatic, el e cu bac-ul se va intoarce curand a intrat pe server zilele acestea, asadar cu asta vreau sa spun ca am ramas in mare parte "aceeasi" playeri vechi, si se vor mai intoarce daca vom realiza ceva !

Vom reconstitui site-ul daca este nevoie si veniti cu idei noi, vom adopta o alta tema, care sa arate intradevar ca o comunitate, este adevarat, multi oameni ne-au apreciat cu desavarsire aspectul comunitatii, insa tot odata ne-au reprosat ca este doar un site gratuit, nu poate fii numit comunitate..

Ba da, poate fii numit comunitate, asta daca :

1.Hostam site-ul, sau bagam monede cu care vom scoate numele "forumz" si reclamele.
2.Recuperam DNS-ul de la Roland (l33t), pentru a ne putea conecta cu numele cs.graficzone.ro pe server, caci fara el nu putem popula server-ul.
3.Schimbarea temei, adoptarea unei teme corespunzatoare pentru o comunitate. (o sa iasa ceva frumos, aveti incredere in mine)
4.Promovarea COMUNITATII, aici vor intra mai multe mass-uri, recomandari, recrutari, etc.. asta la FINAL.

Daca sunteti de acord si puteti contribui financiar, pentru aceste lucruri, lasa-ti un reply, de asemenea daca aveti propuneri (o alta competitie, de biliard EX.), o tema anume pentru site, orice intrebare, reply.

Multumim ca ne sunteti alaturi !

GZ Community




Emil
Emil
[GZ] Member
[GZ] Member

Mesaje : 215
Reputatie : 13
Data de inscriere : 28/07/2013
Localizare : Bucuresti / Militari

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum